SmartELIT

KAMEROVÉ

SYSTÉMY

Nechajte si navrhnúť svoju vlastnú fotovoltickú elektráreň od našich skúsených odborníkov. 

Radi Vám pomôžeme s výberom správnej technológie, návrhom riešenia, ako aj všetkými administratívnymi záležitosťami pre úspešné vybudovanie a spustenie Vašej elektrárne, vrátane získania štátnej dotácie určenej pre domácnosti.

Typy kamerových systémov

Digitálne (IP kamery)

Môžu byť pripojené priamo k sieti a často majú vyššie rozlíšenie a viac pokročilých funkcií než analógové kamery.

Pracujú podobne ako štandardné IP kamery, ale pripojujú sa k sieti bezdrôtovo, čo umožňuje väčšiu flexibilitu pri inštalácii.

Výhody: väčšia flexibilita, vysoké rozlíšenie, záznam na pamäťovú kartu priamo v kamere, inteligentné funkcie, jeden kábel pre video prenos a napájanie, vzdialené nastavovanie kamier

Nevýhody: vyššia cena

Analógové kamery

Na prenos záznamu z kamier sa používa koaxiálny kábel
je založený na norme PAL (max. rozlíšenie 920 x 576 pixelov)

Pre nastavenie vzdialeného prístupu do kamerového systému je potrebné DVR pripojiť na internet

Výhody: nízka cena

Nevýhody: slabé rozlíšenie kamier, nevyhnutnosť použitia napájacieho káblu, jednosmerný prenos

HDCVI kamery

Digitálny prenos čistého nekomprimovaného HD videosignálu cez koaxiálny kábel

Vyššie rozlíšenie v porovnaní s analógovými kamerami

Výhody: Nízka cena, prenos signálu na väčšiu vzdialenosť ako u IP kamier, vyššie rozlíšenie (HD, Full HD) ako analógové kamery

Nevýhody: obmedzené rozlíšenie 

Typy kamier

Kompaktné kamery

Najpoužívanejší typ kamier – mnohé z nich sú vhodné do interiéru aj exteriéru. Kamery sú vybavené aj IR prísvitom pre nočné videnie. Kábel vedený cez držiak kamery. Kamery sú rôznych veľkostí, rozmerovo menšie typy sú vhodné aj do interiéru. Vyrobené sú z odolného kovu.

Dome kamery

Môžu byť statické alebo otočné, vhodné do interiéru aj exteriéru. Kamery sú vybavené aj IR prísvitom pre nočné videnie. Kamery v prevedení „antivandal“ sú odolné voči poškodeniu. Nie je možné ich mechanicky odkloniť od monitorovacieho priestoru. Výhodou je, že z väčšej vzdialenosti je ťažké určiť smer natočenia kamery. Vyrobené sú z odolného kovu.

Boxové kamery

Inštalujú sa prevažne v interiéri, pre použitie v exteriéri je nutné kameru osadiť do vonkajšieho krytu. Objektív (vyberateľný) je možné zvoliť podľa vlastných požiadaviek. Neobsahujú IR prísvit pre nočné videnie – potrebné použiť externý IR reflektor alebo kryt s IR prísvitom.

Potrebujete poradiť ?

Napíšte nám a my Vám radi pomôžeme. ZADARMO u nás získate poradenstvo ohľadom správneho výberu systému inteligentnej domácnosti, obhliadku priestorov, kde má byť systém nainštalovaný, vypracovanie cenovej ponuky a technickú podporu.